12 Май, 2026

Огнян Минчев: Партийните фамилии в Европа няма да допуснат дори само идеята за нови избори

Огнян Минчев: Партийните фамилии в Европа няма да допуснат дори само идеята за нови избори

Върху партиите, които ще съставят правителство, ще има натиск от различни източници, включително от партийните фамилии в Европейския парламент. Това прогнозира в предаване по Радио „Фокус политологът Огнян Минчев. Според него, ще бъдат положени усилия да се избегне дори само идеята за провеждане на нови избори.
„При определени обстоятелства, провалът на възможността да се състави ново българско правителство и изправянето на България пред нов изборен цикъл, без сериозни основания да се смята, че нови избори биха довели до нови, по-различни резултати, на практика се явява един кошмар, който, както българските политици, така и техните партньори в партийните фамилии в Европейския съюз, ще се стремят да избегнат“, каза политологът.

Според Огнян Минчев, ще бъдат направени някакви стъпки в посока участие на БСП в управлението. „Ще се види дали в някакъв формат БСП не би могла да бъде ангажирана, дори що се отнася до някакво гъвкаво мнозинство, до толерантност на правителство на малцинството и т.н.“, каза политологът.
Огнян Минчев коментира още, че според него Реформаторският блок на този етап заявява незаинтересованост да поеме реална отговорност за излизане на страната от кризата. Според политолога, реформаторите трябва да докажат на първо място, че са блок, а не отделни лидери, които преследват свои собствени политически цели.

Сподели:

Коментари (0)

Копейкин има своя рецепта срещу високите цени в България

Копейкин има своя рецепта срещу високите цени в България

Три са основните съставките на този лек, една от тях е свързана с Русия

Автобус се удари в тир на входа на София, мъж почина, 16 пострадаха

Автобус се удари в тир на входа на София, мъж почина, 16 пострадаха

Инцидентът се е случил в 1:00 часа след полунощ, когато автобус, управляван от 56-годишен шофьор, изпреварва тир

Гечев: Не искаме да удряме веригите, няма да им налагаме цени, а да осветлят ценообразуването

Гечев: Не искаме да удряме веригите, няма да им налагаме цени, а да осветлят ценообразуването

На реплика на водещия, че от Сдружението за модерна търговия смятат, че с тези мерки има потенциален риск да се увели инфлацията и ще нарушат бизнес моделите, икономистът от ПБ отговори: Осветляването на цените, какво нарушава, потребителите трябва да знаят начина по който се формират те