7 Декември, 2025

Ограничават разходите за обеди и вечери на кметовете

Ограничават разходите за обеди и вечери на кметовете

Таван на разходите за служебни обеди и вечери на кметовете ще бъде сложен с бюджета за 2017 г.  Размерът на средствата за представителни разходи за кметовете не може да бъде по-голям от 2% от общия годишен размер на разходите за издръжка за дейност "Общинска администрация", е записано в проекта на бюджет, който е подготвен от министъра на финансите Владислав Горанов.

С бюджета за 2017 г. се утвърждава обща годишна квота за предоставяне на ваучери за храна в размер 280 млн. лв., при 260 млн. лв. за настоящата година. Увеличението е добра новина за работниците, тъй като има голям интерес от страна на работодателите да дават ваучери за храна, с които се пестят налози. 

В бюджета за 2017 г. се предвиждат и 84 млн. лв. за възстановяване на фермерите на част от платения то тях акциз за гориво за тракторите. Драга промяна, която се прави с бюджета за 2017 г. е това, че на банките ще се даде достъп до информация за банковите сметки и сейфове на длъжници. Банките ще могат да получават данни от регистъра на БНБ с номерата на всички банкови сметки и техните титуляри, както и с лицата, които държат банкови сейфове. Така длъжниците към трезорите няма да могат да скрият парите си като си открият нова сметка или си наемат трезор в друга банка, пише "Стандарт".


Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/386788-%D1%81%D0%BB%D0%...

Сподели:

Коментари (0)

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."