21 Март, 2026

Окончателно: 106 г. затвор за "Опасните"

Окончателно: 106 г. затвор за "Опасните"

След като задигнаха плячка за над 120 000 лв., „Опасните” бяха заловени при спецакция. Ръководителят на бандата и седемте й членове в крайна сметка получиха общо 106 г. затвор при строг режим.

Предводителят на групата Върбан Борисов е осъден окончателно на 18 г. затвор; Иван Иванов – тогава ефрейтор от военно формирование 28 610 Горна Баня – отново на 18 г.; Илиян Митов – тогава полицейски служител от 01 РУП-СДВР – на 11 г.; Денислав Митков и Димчо Димчев са осъдени на по 18 г., а Ангел Русев, Иван Митов и Христо Мирчев – по 11 г.

Установено е, че преди да ударят златарско ателие „Алтея” и заложна къща „Класик груп” с пистолети, пушка и автомат, те са откраднали и две леки коли.

По време на втория грабеж участник в групата - полицейски служител е прослушвал полицейските честоти, а друг - ефрейтор от военното поделение в Горна Баня е наблюдавал за полиция в района на заложната къща. При бягството им извършителите са били ескортирани от втори автомобил, управляван от полицейския служител, за да се легитимира със служебна карта ако бъдат спрени за проверка.

Сподели:

Коментари (0)

Граждани спипаха кандидата на Радев Владимир Николов в нарушение на изборното законодателство

Граждани спипаха кандидата на Радев Владимир Николов в нарушение на изборното законодателство

Водачът на листата на „Прогресивна България“ в Пловдив участва в търговска реклама, която се върти по националния ефир, ЦИК не е реагирал

Облачно, слънцето ще пробива по малко на запад, неподходящ ден за туризъм

Облачно, слънцето ще пробива по малко на запад, неподходящ ден за туризъм

В източната половина от страната вятърът ще е умерен и силен от север-североизток. Максималните температури - между 8° и 13°, за София около 8°.

 Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

"Водещо за нас е да помогнем където има нужда - целенасочено и премерено, по отговорен към бюджета на държавата начин", заяви премиерът на среща с работодатели