КТБ има загуба от 4,369 млрд. лв. към 30 септември тази година.Това сочи финансовият отчет на квесторите на банката. В доклада на квесторите, публикуван от БФБ пише още, че
те нямат информация за състоянието на банката преди 20 юни, когато тя бе поставена от БНБ под особен надзор. Сумата на активите на КТБ е 2,57 млрд. лв. и е намаляла 2,6 пъти от началото на годината. Резкият спад е резултат от осчетоводените обезценки на активите на банката, поше още в отчета. Към 30 май активите на КТБ са били на стойност 7,6 млрд. лв.
След засиленото теглене от вложители през юни те са намалели с 8,2%. Между 20 и 30 юни активите са намалели с 1,6%, а между края на юни и края на септември, когато тя вече не работеше - с 62,8%, или 4,3 млрд. лв.
Според отчета само за третото тримесечие загубите от обезценка на кредити са 3,8 млрд. лв.
Още от България
Външният министър: Премахването на визите за българи ще гарантира баланса ни със САЩ
Велислава Петрова прие днес в МВнР делегация на високо ниво от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ
Жегата отне живота на 2 деца и още 16 души във Франция
Две деца на възраст 2 и 4 години бяха открити починали в семейния им автомобил на паркинг в жилищен район в Карпентра, Южна Франция
Днес встъпва в длъжност новият състав на ЦИК
Илияна Йотова е издала вече указа, с който се назначават членовете на новата ЦИК, предложени от парламентарно представените партии в 52-рото НС