6 Декември, 2025

Окръжният съд в Пазарджик заседава по делото срещу Ахмед Муса

Окръжният съд в Пазарджик заседава по делото срещу Ахмед Муса

Ахмед Муса

Изготвянето на съдебно-теологична експертиза, която беше поискана от адвоката на Ахмед Муса Елвира Панкова, наложи четиримесечно прекъсване на процеса

Пазарджишкият окръжен съд отново ще заседава по делото срещу ромския лидер Ахмед Муса и 13-те му поддръжници, обвинени в проповядването на радикален ислям.

Изготвянето на съдебно-теологична експертиза, която беше поискана от адвоката на Ахмед Муса Елвира Панкова, наложи четиримесечно прекъсване на процеса. В рамките на два дни вещите лица ще представят заключенията си по тази експертиза.

От април ромският лидер Муса отново е в пазарджишкия затвор, тъй като Върховният касационен съд потвърди едногодишната му присъда по така нареченото „Имамско дело“, пак за разпространяване на радикален ислям и насаждането на омраза на религиозна основа. Към тази година се прибавят още три години от предишна, неизтърпяна условна присъда.

Точно за делото срещу 13-те имами, което завърши с условни присъди и административни наказания за всички останали обвиняеми, прокурорът по делото Нели Попова и следователят Даниела Янакиева бяха отличени от главния прокурор Сотир Цацаров за добре свършена работа.

  
Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.