11 Февруари, 2026

Октай: Съдбата на Пеевски е куршум или пластична операция

Октай: Съдбата на Пеевски е куршум или пластична операция

Той смята, че с изказването си депутатът Хюсеин Хафъзов прави неверни внушения -  някой ни заплашва, не ни разрешават да говорим на майчиния си език. Всъщност никой не забранява на мюсюлманите в България да говорят езика си. ДПС манипулира избирателите си с противоречиви тези", категоричен бе Октай.

Той подчерта, че в този момент лидерът на ДПС Лютви Местан се е превърнал в най-големия адвокат на Дилян Пеевски в медийното пространство, което не е типично за партията. 

Такъв тип говорене не е типично за ДПС. За Христо Бисеров примерно нищо не се говори. Вместо да адвокатстват за него, като бивш зам.-председател, те защитават Пеевски. Това говори за голяма зависимост на партията към хора като него. Това са взаимозависимости, които плашат, че Пеевски може да освети какво се случва в кухнята на ДПС", коментира Октай и добави: „Посланието на Местан и всички опоненти на ГЕРБ е Пеевски да проговори за Борисов. Пеевски обаче, аз имам такава информация, се е срещал с много приближени около Бойко Борисов и Цветан Цветанов съвсем скоро в Драгалевци, което означава, че той търси сплотяване. Не мога да кажа нищо повече. Не знам коя е била активната страна за тази среща. Историята показва, че млади хора, които са вършили посредническа дейност в парламента, са свършвали много зле. Пеевски е един млад човек, който е употребен от всички", обяви Октай.

По думите му Пеевски е употребен от задкулисието в България. „Хора като него, които са в тежки зависимости от задкулисието, когато бъдат "осветени", за тях има два пътя - или им правят пластични операции и ги скриват, в другия случай той може да свърши трагично", каза още Осман Октай.

Той отново напомни за писмото на почетния председател на ДПС Ахмед Доган, което написа малко след опита за покушение над него по вчеме на Националната конференция на движението през февруари миналата година. 

„Всички ние трябва да прочетем писмото на Доган от 12 февруари - той там предупреди, че предстои огромно напрежение в България", завърши познавачът на задкулието в България.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Денев отказа  да отговори дали ДАНС са вербували някого от "Петрохан"

Ивайло Мирчев: Денев отказа  да отговори дали ДАНС са вербували някого от "Петрохан"

"По време на почивката шефът на ДАНС Денев отиде на инструктаж при депутата от ГЕРБ Христо Терзийски пред кабинетите на ДПС Ново начало", каза той

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от  хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Това се разбра при изслушване в парламента, където и.ф. председател на ДАНС Деньо Денев отговори, че се води разследване, без да назовава конкретни длъжностни лица

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Оставката идва само няколко дни, след като депутатите приеха на второ четене за нейното закриване