"Експертизата сочи, че няма извършено престъпление, тъй като детето е мъртвородено. Заключението на експертите окончателно уневинява лекарите ", обясни Дечо Дечев, адвокат на един от обвиняемите - д-р Димитър Сотиров, предаде БНТ.
Медицинското заключение съвпада с това на петорната експертиза, поръчана по делото.
Припомняме ви, че в края на юли тази година деветорната експертиза беше представена на държавното обвинение, но в нея липсваше подписът на един от авторите. Затова окръжната прокуратура във Велико Търново обяви, че разследването не е приключило и не прие заключението на експертите.
Днес от прокуратурата във Велико Търново запазиха мълчание и не дадоха повече информация по случая.
Още от България
Гръмотевични дъждове разхлаждат на Запад и по планините, Черноморието остава слънчево
Максималните температури - между 31° и 36°, по Черноморието - между 28° и 30°, в София – около 32°.
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил