13 Април, 2026

ОП: Правителство започна решаването на проблемите, свързани с полицията

ОП: Правителство започна решаването на проблемите, свързани с полицията

Не очаквам напрежението да ескалира, защото полицаите и синдикатите са разумни хора и виждат, че се предприемат действия за решаване на проблемите, заяви депутатът от ОП Юлиян Ангелов

"Ние сме за това да се решат проблемите, които са наслагали през тези 27 години в полицията. Един от тези проблеми са полицейските заплати, ние сме за това те да бъдат увеличени", заяви пред журналисти в Народното събрание секретарят на ПГ на "Обединени патриоти" Юлиан Ангелов по повод протестите на служителите на МВР.

"Правителството ще направи необходимите разчети и мерки, за да се случи това. Дали ще стане тази година или в началото на следващата година, това е въпрос на разчети", обясни той.

"Сегашното правителство започна решаването на проблемите, свързани с полицията. Средствата за полицейски униформи вече са отпуснати. Средствата за специфични дейности на полицаите, които не им бяха изплащани, те са около 2 000 лева на полицай, също започнаха да се изплащат", посочи Юлиан Ангелов.

"Има разбирателство в управляващото мнозинство да се решат голяма част от проблемите в полицията. Смятаме, че това ще се случи, защото така е редно и нещата, които 27 години тежаха върху системата трябва едно по едно да се изчистват", каза още той.

По повод протестите на полицаите днес и очаква ли се ескалиране на напрежението Юлиан Ангелов коментира:

"Не очаквам напрежението да ескалира, защото полицаите и синдикатите са разумни хора и виждат, че се предприемат действия за решаване на проблемите. Въпрос е на разговори и преговори, когато има диалог ще се постигне много повече отколкото ако напрежението ескалира".

Сподели:

Коментари (0)

"Продължаваме промяната": Унгарците ни дадоха урок - избраха демокрацията вместо авторитаризма

"Продължаваме промяната": Унгарците ни дадоха урок - избраха демокрацията вместо авторитаризма

Позиция на „Продължаваме Промяната“ за резултата от изборите в Унгария 

Напусна ни Маргрет Николова - емблематичен глас от времето на "Златния Орфей"

Напусна ни Маргрет Николова - емблематичен глас от времето на "Златния Орфей"

Певицата спечелва голямата награда в първото издание на "Златния Орфей", същата година е наградена и в конкурса "Мелодия на годината"

Дизелът у нас достигна 1,77 евро за литър

Дизелът у нас достигна 1,77 евро за литър

За 10 и 11 април средната цена на горивото е била 1,77 евро. Бензинът се продава средно за 1,48 евро за литър.