19 Август, 2026

Опасни бури и силни ветрове в 7 области в страната

Червен код за опасни порои и силен вятър е обявен днес за област Кърджали. Националният институт по метеорология и хидрология допуска валежи до 70 литра на квадратен метър и пориви на вятъра от 18 метра в секунда. 

Предупреждението за бурни ветрове и обилни валежи - до 40 литра на квадратен метър, важи за Добрич, Силистра, Шумен и Хасково.

Обилни дъждове предизвикаха големи задръствания в Сливен тази сутрин, съобщи БТА. Краткотрайните, но интензивни дъждове през нощта наводниха основни артерии в града и блокираха тролейбусния транспорт, съобщиха от общината. Активирано е било и свлачище в района на село Бяла.

Валежите в Златоград през последното денонощие достигнаха 107 литра на квадратен метър, съобщи БТА, цитирайки съобщение от Метеорологичната станция на вр. Рожен. В отделни места в планинския регион количеството валежи е надвишило месечната норма. Измерванията на станцията показват, че над родопското село Манастир са се излели 118 литра. В Смолян обилният дъжд е 76 литра на кв. м, в Широка лъка - 86 литра. 

 

Сподели:
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"

Коментари (0)