6 Декември, 2025

Опозицията: ГЕРБ превърна България в “шампион по корупция”

Опозицията: ГЕРБ превърна България в “шампион по корупция”

Три години ГЕРБ оцеля на гърба на натрупаното от предишното правителство, изяждайки това, което бяхме спасили. Вашето правителство е първото за последното десетилетие, което трупа бюджетни дефицити и дори има наглостта да парадира за това, приписвайки си особени заслуги за финансовата стабилност на държавата. Правителството на ГЕРБ е първото правителство на България, което трупа нови дългове, обърна се Найденов към управляващите.

По време на вашето управление България се срути надолу в класациите за свободата на словото, посочи още Найденов. Превърнахте науката в последна грижа на държавата. На път бяхте да затриете БАН, изказа възмущението си червеният депутат.

За 3 години успяхте да демонтирате демокрацията, да ограничите десетки граждански права. Успяхте да превърнете държавата в едно РПУ, да проведете най-недемократичните избори, които изкривиха вота на хиляди българи.

Вече подготвяте почвата в най-грандиозната манипулация през 2013 г. Политизирахте държавата администрация, която сега работи в интерес на партия ГЕРБ, продължи да изброява червеният депутат. Това управление успя да дострои и оскъпи най-скъпата магистрала в Европа - АМ "Люлин", успя да си препише всички достижения на предишни правителства. Ние от КБ бяхме длъжни да представим тази декларация, да си дадете ясна сметка, че една държава не се управлява чрез напомпване на мускули, полицейщина и т.н. Народът ви избра, за да провеждате реална политика. Народът се оказа излъган. Според Найденов колкото по-бързо се махне това правителство, толкова по-добре за страната ни.

{fcomment}

Сподели:

Коментари (0)

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в НС

Зафиров: На този етап няма причина БСП да преосмисли участието си в управлението

Зафиров: На този етап няма причина БСП да преосмисли участието си в управлението

"Винаги сме готови за избори, няма основание да се притесняваме, защото всичко, което правим, е публично и е за обществото."