6 Август, 2026

Орешарски избра лятната жега за назначения в Митниците

Орешарски избра лятната жега за назначения в Митниците

Попов е дългогодишен служител в МВР, ръководил столичното звено за борба с организираната престъпност. Има опит в противодействието и предотвратяването на престъпления, свързани с трафика на хора, контрабандата на акцизни стоки и наркотични вещества и др. Владее английски, италиански и руски език, ползва испански, полски и сърбохърватски. Семеен e, с две деца.

Това е първото назначение в екипа, който ръководеше агенцията и който продължава да се оглавява от Ваньо Танов, който е в болнични. Очаква се в следващите дни да бъде назначен и титуляр, но само ако на Танов му бъде връчено решението за освобождаване. 

Засега най-вероятен вариант за поста на митничар номер 1 на рeпубликата е Кирил Желев, бивш заместник на Пламен Орешарски във финансовото министерство в правителството на Сергей Станишев. 

 

Сподели:
Евакуираха по спешност столичен мол

Евакуираха по спешност столичен мол

По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат

МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба

МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба

Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР

Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията

Коментари (0)