"С Израел винаги сме имали отлични отношения". Това сподели премиерът на България Пламен Орешарски. Той се срещна с израелския министър на външните работи Авигдор Либерман.
"В икономически план има много резерви,които могат да допринесат за развитието на тази отношения", допълни министър-председателят.
Двете страни са обсъдили условията за нови бизнес инвестиции на нашата територия, а в заключение Либерман е споделил, че взаимоотношенията ни са превъзходни.
Още от България
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“
Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство
Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица
Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция
"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"