7 Декември, 2025

Орешарски мълчи като риба за оставката

Орешарски мълчи като риба за оставката

Премиерът Пламен Орешарски не обели и дума на въпросите на журналистите дали и кога ще подаде оставка. 

Той присъства на тържествена среща с новоизбраните български евродепутати в Централния военен клуб в София. 

Събитието уважиха още вицепрезидентът Маргарита Попова, депутати и представители на парламентарните групи, както и новите евродепутати.

Сергей Станишев не присъства, на събитието обаче дойде избраният евродепутат от БСП Момчил Неков. Организаторите се обърнаха към евродепутатите с призива на държавника Александър Малинов: „Да свалим партийните знамена и да застанем под националния флаг“.

Лютви Местан призова евродепутатите ни да пазят името и достойнството на България.

Вицепрезидентът Маргарита Попова също призова евродепутатите да работят в един отбор и задружно, да защитават българските и европейски интереси в тази динамична обстановка.

Да работят в отбор и в екип ги призова и премиерът Орешарски, като им напомни, че евродепутатите ни ще отидат в европарламента в едни „интересни времена“, тъй като Европа е на кръстопът, заливана от скептицизъм.

За нас европейските избори бяха победа, тъй като българският народ не изпрати нито един евроскептик в ЕП. Дошло е време, когато българите трябва да се поучим от миналото и да престанем да изнасяме нашите вътрешни проблеми в евроинституциите, заяви Орешарски.

Председателят на Народното събрание Михаил Миков заяви, че мандатът на евродепутатите ще бъде успешен, ако успеят да направят така, че България стане пълноправна членка в еврозоната.

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”