6 Февруари, 2026

Орешарски събира кабинета в Ловеч

Орешарски събира кабинета в Ловеч

То е от 10.30 ч. в сградата на областната администрация. Проектодневният ред включва и две точки, касаещи Ловешка област - за безвъзмездно прехвърляне правото на собственост върху имот - частна държавна собственост, на общините Ловеч и Троян. Вносител е министърът на регионалното развитие. С други две подобни решения се предвижда държавни имоти да бъдат предоставени и на Национална компания „Железопътна инфраструктура", и на Държавната комисия по хазарта.

Във фокуса на вниманието на правителството са още доклад за националния баланс на запасите и ресурсите на подземни богатства у нас; приемане план за изпълнение на стратегията за развитие на държавната администрация за периода 2014-2015 г.; утвърждаване броя на приеманите за обучение студенти и докторанти във висшите училища и научните организация през следващата учебна година и др.

На заседанието ще бъдат дискутирани изменения и допълнения на два закона - за медицинските изделия и за авторското право и сродните му права, както и на Правилника за прилагане на Закона за народната просвета.

По-късно през деня министър-председателят Пламен Орешарски ще се срещне с кметовете на общини от Ловешка област, след което ще разговаря с представители на бизнеса от региона.

Сподели:

Коментари (0)

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

Към днешна дата в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.7 млрд. евро

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Той отхвърля препоръките на ОИСР за увеличаване на пенсионната възраст в България

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

"Росен Желязков беше скрит от всички тези неудобни въпроси. Искахме да го питаме за Таки", заяви той