Движение обществен натиск призовава от Фейсбук гражданите да излезнат в подкрепа на католическия свещеник Паоло Кортези, който бе принуден да напусне Белене, защото е приютил в църквата законно пребиваващо у нас сирийско семейство.
Протестът ще се състои в неделя, 12 март от 12 часа на площада пред президентството в София. Нарочно сме избрали точно това време, защото вече е настъпил съдбовният 12-и час за България. Случаят с отец Кортези и натискът срещу бежанците от измислени патриоти и националисти е изключително опасен за демокрацията. Това заяви Димитрин Вичев, който организира проявата.
От Движението призовават президентът Радев да излезе с обръщение към нацията и да осъди случващото се в Белене както и поведението на кмета на града и общинските съветници, които издигат стени на омраза и петнят образа на България като гостоприемна и толерантна страна.
От България си тръгна един достоен духовник. Това е лош знак, тежък шамар за страната ни. Оказва се, че след 45 години комунизъм и 27 години преход сме се изродили – загубили сме пословичните добродетели като толерантност, гостоприемство, състрадание, съпричастност с ближния и днес вече не правим разлика между „добро“ и „лошо“, казват от Движението и призовават всеки, който се чувства европеец да заяви утре гражданската си позиция.
Фактор
Протестът ще се състои в неделя, 12 март от 12 часа на площада пред президентството в София. Нарочно сме избрали точно това време, защото вече е настъпил съдбовният 12-и час за България. Случаят с отец Кортези и натискът срещу бежанците от измислени патриоти и националисти е изключително опасен за демокрацията. Това заяви Димитрин Вичев, който организира проявата.
От Движението призовават президентът Радев да излезе с обръщение към нацията и да осъди случващото се в Белене както и поведението на кмета на града и общинските съветници, които издигат стени на омраза и петнят образа на България като гостоприемна и толерантна страна.
От България си тръгна един достоен духовник. Това е лош знак, тежък шамар за страната ни. Оказва се, че след 45 години комунизъм и 27 години преход сме се изродили – загубили сме пословичните добродетели като толерантност, гостоприемство, състрадание, съпричастност с ближния и днес вече не правим разлика между „добро“ и „лошо“, казват от Движението и призовават всеки, който се чувства европеец да заяви утре гражданската си позиция.
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"