4 Февруари, 2026

Осъдиха бивш кандидат-кмет от ДПС за фалшива диплома

Осъдиха бивш кандидат-кмет от ДПС за фалшива диплома

Кандидатът за кмет на ДПС в Кубрат Гюнан Халил е осъден на година и половина условно за ползване на фалшива диплома. Изпитателният срок е три години. Присъдата е издал районният съд в Русе половин година след разследването на бТВ.

Малко преди местния вот журналистическо разследване показа кандидатът за градоначалник на Кубрат се е записал в Русенския университет с фалшива диплома за средно образование.

Документът с печат от Техникума по механотехника „Шандор Петьори” (сега Професионална техническа гимназия в Разград) няма нищо общо с истината. Според директора на училището, Гюнан Халил никога не е бил възпитаник на училището.

Най-очевидният знак за нередност е, че снимката определено не е на 18-годишен гимназист.

Прокуратурата се самосезира веднага след излъчването на репортажа. По време на процеса, Халил не се е признал за виновен.

Сподели:

Коментари (0)

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

От Министерството на здравеопазването призоваха при съмнение за нерегламентирано поставени камери в кабинети за прегледи, пациентите да сигнализират

Българският президент ще присъства на откриването на Зимните олимпийски игри в Италия

Българският президент ще присъства на откриването на Зимните олимпийски игри в Италия

На тазгодишните Зимни игри България ще бъде представена от 20 спортисти в дисциплините биатлон, алпийски сноуборд, ски алпийски дисциплини, ски скокове, ски бягане и фигурно пързаляне