4 Юли, 2026

Осъдиха Гюнай Сефер втори път за един месец

Осъдиха Гюнай Сефер втори път за един месец

След протеста на окръжната прокуратура в Силистра срещу оправдателната присъда на бившия депутат Гюнай Сефер, поддържан от Апелативната прокуратура във Варна, състав на Варненския апелативен съд я отмени и го призна за виновен. Наказанието, което му наложи Апелативният съд във Варна, е шест месеца лишаване от свобода с тригодишен изпитателен срок и глоба от 1000 лева. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.

До протеста на Окръжната прокуратура в Силистра се стигна, след като Силистренският окръжен съд оправдал по повдигнатото обвинение Сефер за извършено престъпление по член 255, ал. 1, т. 1 от Наказателния кодекс бившия депутат. Подсъдимият Гюнай Сефер не подал данъчна декларация за облагаемите доходи за 2008 г., дължими по Закона за данъците на физически лица, в която да обяви доходите си от продажби и замени на земеделски земи, с което успял да избегне установяването и заплащането на данъчни задължения в големи размери – 11 729,64 лева. 

Присъдата на Апелативния съд във Варна не е влязла в сила и подлежи на касационна проверка. През април тази година състав на Апелативния съд във Варна със свое решение потвърди присъдата на Гюнай Сефер, произнесена от Силистренския окръжен съд - една година лишаване от свобода с тригодишен изпитателен срок за това, че като длъжностно лице – управител на „Гелиг“ ЕООД в Дулово и на „Гелиг“ ЕООД в София в кръга на службата си, в условията на продължавано престъпление и в съучастие като съизвършител с Митхат Табаков, съставил официални документи, в които удостоверил неверни обстоятелства и изявления – престъпление по член 311, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Сподели:
Божидар Божанов: Конституционен арбитър лети с глобен по „Магнитски"! Нито Пеевски, нито Атанасова са го заявили

Божидар Божанов: Конституционен арбитър лети с глобен по „Магнитски"! Нито Пеевски, нито Атанасова са го заявили

„Ние като обществени персони, политически фигури имаме по-ниски гаранции за свободата на персоналния живот", заяви той

 Росен Карадимов: 400% ръст на сигналите отчете КЗК

Росен Карадимов: 400% ръст на сигналите отчете КЗК

"Тези 400% показват, първо, че комисията е достатъчно видима, и второ – че има тежък дефицит на държавност", смята той

Туск: Украйна търси начин да намали напрежението с Полша,

Туск: Украйна търси начин да намали напрежението с Полша,

„Не може да има европейска общност без помирение, а помирението е невъзможно без... помирение с болезнената история“, добави полският премиер

Коментари (0)