30 Април, 2026

Още две сгради в София са с отнет статут на недвижиа културна ценност

Още две сгради в София са с отнет статут на недвижиа културна ценност


В деня, в който беше съборена 110-годишната "Двойна къща" в центъра на София, е бил отнет статутът на недвижими културни ценности на още две сгради в столицата, съобщи „Нова телевизия".

Собствениците на едната сграда сами поискали нейният статут да бъде отменен, понеже сградата била много стара и се разрушавала, а собствениците нямали средства за поддръжката ѝ.

Не е ясно кой е собственикът на другата сграда. Става ясно обаче, че според работения устройствен план на Столична община е предвидено жилищната сграда да се превърне в хотел.

Припомняме, на 29 април, в центъра на София беше изцяло съборена 110-годишната "Двойна къща" на бул. „Васил Левски". До ноември миналата година сградата има статут на паметник на културата, но той е отменен от тогавашния ресорен министър Вежди Рашидов.
Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно.  Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Кирил Петков: Нека мислим по-позитивно. Може да има и ползи от раздялата с "ДБ"

Според мен определения като „градска интелигенция", „градска десница" или „хората от жълтите павета" са твърде ограничаващи