Болници за рехабилитация предлагат луксозна почивка само срещу направление от личен лекар, съобщи БТВ.
Специализираната болница за рехабилитация в Несебър е сред рекордьорите по приети по клинични пътеки пациенти. Само за месец са отчетени повече от 800 хоспитализации за рехабилитация на опорно-двигателния апарат. На място лекар няма.
Пациенти, желаещи да се възползват идват от всички краища на страната. Свободни места до октомври няма. Някои пациенти се възползват по няколко пъти от здравната услуга. Оказва се, че пациентите тук са сред най-големите почитатели на здравната каса. Документите на курортистите се уреждат от селските лекари.
Разходите на здравната каса за рехабилитация растат. От НЗОК отчитат преразход от 200 процента за изминалата година. Сега касата затяга критериите за достъп до рехабилитация. Няма да можем да постъпваме в болница за рехабилитация, ако е минал повече от 1 месец, след изписването ни от лечебното заведение. Направления ще получаваме само от специалист, а не както е досега от личен лекар.
Още от България
Слънчева и гореща неделя
Атмосферното налягане ще остене по-високо от средното за юни, живакът ще скочи до 37°
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт