1 Февруари, 2026

Още трима задържани за атаката срещу банките

Още трима задържани за атаката срещу банките

ДАНС задържа още три лица за уронване престижа на банковите институции в страната, съобщиха от ДАНС.

Арестуваните са от София. Установено е, че чрез SMS, имейли и телефонни обаждания към граждани в цялата страна те са разпространявали невярна информация, уронваща престижа на търговски банки и дестабилизираща банковата система.

Работата по случая продължава.

Така задържаните от събота досега стават общо петима. Шестият, за когото бе съобщено като част от задържаните в акцията отпреди ден, е всъщност е мъжът от Шумен, заловен след инцидента с взрив срещу входа на банка в пешеходната зона на града.

Към арестите в цялата страна се стигна след спешна среща в ДАНС между шефа на агенцията Владимир Писанчев, главния прокурор Сотир Цацаров и вътрешния министър Цветлин Йовчев. Тримата обсъдиха при закрити врата мерки за противодействие на лицата, правещи опити за дестабилизация на сигурността на отделни банки у нас.

Сподели:

Коментари (0)

Стотици сведоха глави: 81 години от Народния съд и жертвите на комунистическия режим

Стотици сведоха глави: 81 години от Народния съд и жертвите на комунистическия режим

На 1 февруари страната почита паметта на жертвите на комунистическия режим и Народния съд, белязал историята с масови смъртни присъди без право на защита.

Илияна Йотова: Изборът на служебен министър-председател не е моят избор

Илияна Йотова: Изборът на служебен министър-председател не е моят избор

Тя обяви, че от вторник започва консултациите с парламентарните групи, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Явор Божанков:  И днес в залата на българския парламент се чува „Ще отидеш в Белене, бе!“

Явор Божанков: И днес в залата на българския парламент се чува „Ще отидеш в Белене, бе!“

Бившият “български” президент не различава жертва от агресор, не осъжда режима на Путин и зверствата на Русия в Украйна