18 Март, 2026

Осман Октай издаде книга за ДПС

Осман Октай издаде книга за ДПС

До 1996 г. ДПС беше кауза, след това се превърна в патерицата за легитимиране на всяка власт на БСП. Това заяви бившият член на ДПС Осман Октай. Той издаде книгата "Крахът на една илюзия", в която разказва за създаването на ДПС и за пътя на партията през годините. "Опитах се да разкажа присъствието си от 1990 до 2005 година не само в кухнята на ДПС, но и като едно от главните действащи лица в преговорите със СДС, в съставянето на правителството на Любен Беров. Споделям с читателите си автентични свидетелски разкази", заяви той пред БНР. 

"Всъщност в тази книга аз публикувам автентични документи. Примерно, за първи път читателите ще видят автентичен документ, който доведе до скандала "Македонгейт" и падането на Филип Димитров", каза още той. Осман Октай призна, че много издателства са отказали да издадат книгата и тя не е имала и официално представяне пред читателите.

Сподели:

Коментари (0)

Йотова оцени първите стъпки на кабинета в посока честен вот като окуражаващи

Йотова оцени първите стъпки на кабинета в посока честен вот като окуражаващи

Президентът смята, че освен помощта от 20 евро за горива, трябва да има цял пакет мерки, свързан с покачващите се цени и борбата със спекулата

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Това става ясно от писмо на близките на 15-годиното момче, с което те искат да сложи край на „безпрецедентната вълна от спекулации, неверни твърдения и откровени клевети, които петнят паметта на едно невинно дете"

Определиха Мария Недина за председател на 3 национални съвета към МС

Определиха Мария Недина за председател на 3 национални съвета към МС

Другият вицепремиер Андрей Янкулов застава начело на Националния съвет за превенция и защита от домашното насилие