18 Април, 2026

Осман Октай: Охраната на Доган струва 2 милиона на година

Осман Октай: Охраната на Доган струва 2 милиона на година

"Почетният лидер на ДПС Ахмед Доган е най-сериозно охраняваният политик през последните години. Охраната му струва 2 милиона на година", заяви Осман Октай.

"От създаването си в началото на 1990 г. ДПС е партия, използвана от определени кръгове за контролиране на политическата класа", коментира Октай, който в продължение на години бе неин зам.-председател.

"Какво се промени у нас след 19 януари 2013 г., когато на конференция в НДК беше направен опит за атентат срещу Ахмед Доган? Тогава Доган отстъпи лидерското си място на Лютви Местан, а аз го прогнозирах година по-рано. 

През февруари Доган написа едно писмо, наречено "Постфактум", в което за първи път направи разделение на "ние" и "те" и в което прозвучаха враждебни нотки. 

Той заяви, че след това покушение вече светът няма да е същият, а у нас може да се ситуира обстановка, подобна на Близкия Изток, заяви Октай. Той подчерта, че чрез модела "Доган" у нас са създадени обръчи от фирми", коментира Осман Октай.

"Сега за първи път партията се намира в тежка изолация и вместо да анализират защо това е така, те се опитват да застанат над малцинствата, като включват и ромското население. За последен път се опитват да разделят обществото на "те" и "ние", допълни Октай.

Сподели:

Коментари (0)

Ден преди вота много смени на членове на СИК в Сандански, Петрич, Кресна и Благоевград

Ден преди вота много смени на членове на СИК в Сандански, Петрич, Кресна и Благоевград

В Благоевград само през последните дни заявленията за отказ от участие в изборния процес се оказаха стотици

Емил Дечев каза кога ще издаде кои партии купуват гласове

Емил Дечев каза кога ще издаде кои партии купуват гласове

Над 1 200 000 конфискувани евро и повече от 370 задържани в резултат на акциите на МВР срещу купуването на гласове

Камион се преобърна, изсипвайки тонове картофи на магистрала "Тракия"

Камион се преобърна, изсипвайки тонове картофи на магистрала "Тракия"

Заради високата скорост, машината буквално е помляла мантинелите от двете страни на пътя и се е завъртяла в посока, обратна на движението