27 Декември, 2025

Осман Октай: Посредниците Пеевски и Василев са различни, депутатът е по-опасен от банкера

Осман Октай: Посредниците Пеевски и Василев са различни, депутатът е по-опасен от банкера

"Посредниците, които стават разобличени дразнители в обществото, постепенно биват изкарвани от играта по един или друг начин". Това каза пред БНР бившият зам.-председател на ДПС Осман Октай по повод телевизионното интервю на премиера Бойко Борисов и последвалото съобщение от Делян Пеевски, че се отказва да участва в търга за покупка на активите на "Химко" - Враца и от това да прави бизнес в България.

"Аз се запознах с изявлението на Пеевски. От изявлението на министър-председателя сутринта ми става тъжно, че определени лица могат да бъдат пречка за дори двустранни държавни взаимоотношения в различни области, примерно България и Турция. Свеждането на разговора до това ниво, всъщност удря по авторитета на България", заяви Октай.

Той бе категоричен, че в случая с Пеевски и с Цветан Василев като посредници има голяма разлика. "Хора - посредници в обслужването на много кадрови и политически фактори в страната, с пряка комуникация и пряка зависимост, са по-голяма заплаха от тези, които са облагодетелствани от, примерно, финансовата пирамида КТБ и други случаи, които има, както сега се случва и с "Булгартабак". Тези посредници обикновено стават заплаха за хората, с които са имали пряка комуникация, докато с хора на нивото на Цветан Василев, на високо ниво, няма директна комуникация и не представляват такава заплаха", каза още Октай.

"Докато ДПС представлява политическа формация на модела "КОЙ", дори посредниците да се променят, партията няма да бъде приета за партньор", категоричен е Октай. Според него дори Ахмед Доган е бил „пенсиониран“, защото е станал дразнител в очите на обществото, както сега се случва с „осветения“ Пеевски. "Случаят с Пеевски е по-различен, защото той е пряка заплаха с много документи, много информация, много записи, много неща, които е направил през тези години", каза още анализаторът. 

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен