Те са сигурни, че имат един железен електорат, в който витае страх и подчинение. Там всичко се движи от един човек - той назначава министри, уволнява Христо Бисеров, назначава Пеевски, кметове, депутати, той командва и другите партии. Така политическият анализатор Осман Октай, обрисува по bТВ тайнствената роля на Ахмед Доган в българското общество.
От сараите идва всяка заповед. Доган е силен защото политическата конюнктура и службите го направиха такъв. Сега бившият шеф на Шести отдел на ДС Димитър Иванов ни убеждава, че само двама души - Първанов и Доган могат да променят държавата и политиката. Това е абсурдно и цинично. Тези двамата през последните десет години убиха политиката и случващото се сега е следствие от тяхната работа. Гадно е сега тези хора да ни се вменяват като някакви реформатори и положителни образи, възпротиви се Октай.
Той посочи, че недоверието е голяма сред гражданите, управляващите са на власт на пук и все виждат някакви тайни организатори на протестите.
А истината е друга - младежите излезнаха на улицата. Това, че на улицата са малко хора сега, не значи, че злобата не се таи в душите на обществото. За това цялата политическа власт е уплашена и под напрежение. Вече няма институция, която да е спокойна, защото е под критичния поглед на улицата. Особенно уплашени са от БСП и лидерът им Сергей Станишев, защото амбициите и плановете му са големи, но трудно ще ги комбинира с реалностите, категоричен е Октай.
Още от България
Гюров наруши мълчанието: Опитват се да ме мотивират да вляза в битката за президент
По неговите думи обявяването кандидатурата на Илияна Йотова за президент не представлява изненада, но изборът ще получи този, който спечели доверието на гражданите
ГЕРБ: Ще подадем жалба в Конституционния съд заради Бюджет 2026
Всеки, който отказва да бъде издигната ясна дясна кандидатура за президент, играе в отбора на Радев. ГЕРБ ще се върне на власт
Николай Ненчев: Радев се скри за американските самолети, затова прати въпроса в НС
Лидерът на БЗНС също ще влезе в битката за президент наесен, като за свое вице обяви Цвета Кирилова