8 Май, 2026

Остава хладно, със слаб до умерен северен вятър

Остава хладно, със слаб до умерен северен вятър

Атмосферното налягане ще е малко по-високо от средното за април. Днес облачността над страната ще е значителна и на много места отначало в източната половина, а по-късно и в западната ще има превалявания от дъжд. Почти без валежи ще е в югозападните райони. Ще духа слаб до умерен северен вятър. Остава хладно.

Минимални температури между 2° и 7° и максимални между 10° и 15°, в крайните югозападни райони до 17°. През нощта срещу четвъртък ще е без валежи, а облачността ще се разкъса и ще намалее.

По Черноморието ще е със значителна облачност и превалявания. Ще духа слаб северен вятър. Максималните температури ще са 10°-12°, близки до температурата на морската вода. Вълнението ще е 2 - 3 бала.

Над планините ще е предимно облачно, с превалявания от дъжд и сняг. Вятърът по билата ще е умерен и силен - от север. Максималната температура на 1200 м н.в. ще е около 4°, на 2000 м около минус 3°.

В четвъртък и петък ще бъде слънчево с временни увеличения на облачността, повече през втория ден. Ще бъде почти тихо и минималните температури, по-ниски в сравнение с предишните дни, ще бъдат предимно между 0° и 5°. Дневните ще се повишават и в петък максималните ще са между 18° и 23°. Привечер и през нощта срещу събота на отделни места в Западна България ще превали. В събота превалявания ще има на повече места в страната. Сутринта температурите ще са предимно между 6° и 11°, а дневните ще достигнат 16°-21°.

Сподели:

Коментари (0)

Ройтерс: Всички чакат да видят колко проруско ще бъде правителството на Радев

Ройтерс: Всички чакат да видят колко проруско ще бъде правителството на Радев

Представители на партията му отхвърлиха опасенията от всякакви крайни завои във външната политика, завършва публикацията на международната агенция

Сянката на Слави и ИТН изплува и във външно министерство

Сянката на Слави и ИТН изплува и във външно министерство

С чалга певеца са свързани и новият министър на на културата, както и шефа на политическия кабинет на председателя на НС

"Мати Украйна" с отворено писмо до институциите: Концертът на Репин е част от хибридната война на Кремъл

"Мати Украйна" с отворено писмо до институциите: Концертът на Репин е част от хибридната война на Кремъл

"Убедени сме, че и в този случай решенията ще бъдат взети в съответствие с ценностите, които ни обединяват като европейски общества"