Ритуалът в столицата ще се състои пред паметника на Незнайния воин. По време на церемонията ще присъстват президентът на България и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Росен Плевнелиев, председателят на Народното събрание Михаил Миков и депутати, министърът на отбраната Ангел Найденов, началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов, както и висши военни.
Държавният глава ще приеме почетния караул на площад „Свети Александър Невски" в столицата и ще положи венец пред Паметника на Незнайния воин.
Представителната гвардейска част ще участва и в отбелязването на 166-та годишнина от рождението на Христов Ботев. Тържества в почит към поета и революционер ще има в София, Калофер, Пловдив, Стара Загора, Горна Оряховица, Варна, Бургас и Смолян.
За първи път водосвет на знамената е отслужен от цар Симеон I преди битката при Ахелой през 917 г. Традицията е възстановена след освобождението на България от османско владичество и отново прекратена след 1946 г. От 1993 г. насам ритуалът Водосвет на бойните знамена се извършва всяка година на 6 януари - Богоявление.
Още от България
Опасно време в петък: Обилни дъждове, гръмотевици, градушки и силни ветрове
Максималните температури - предимно между 20° и 25°, в София - около 19°. По значителни валежи се очакват в Стара планина и Рило-Родопския масив.
Делян Пеевски се срещна с турския министър на външните работи Хакан Фидан
На срещата са обсъдени взаимоотношенията на добросъседство и сътрудничество между двете страни
Управляващите с наглия рефрен на Путин: В Европа е причината за войната в Украйна
„Не оправдавам Путин и не казвам, че агресията срещу Украйна може да бъде оправдана. Но тя можеше да бъде избегната", шикалкави Кутев