18-годишната Мария Гиздева беше пусната от ареста в Стара Загора срещу гаранция от 500 лева, съобщава "24 часа".
На 25 юли Гиздева уби с нож Богдан Динев - рецидивист, който изнасилил 18-годишното момиче.
Обвинението за умишлено убийство, което й бе наложено първоначално, бе променено в нанасяне на телесна повреда, от която е настъпила смъртта на пострадалия.
Днес Мария Гиздева ще даде отново показания във 2-ро РУП в Стара Загора.
В 10 часа пред сградата на Окръжния съд в Стара Загора се събраха няколко човека с плакати със снимката на момичето, които поискаха то незабавно да бъде освободено. Тук дойдоха и родителите на Мария - Пенка и Денчо Гиздеви и брат й Георги.
Семейството беше и първо, което посрещна Мария на излизане от ареста, а присъстващите граждани и журналисти изпратиха автомобила с ръкопляскания.
"Сега отиваме във Второто районно управление на полицията, където продължават процесуално-следствените действия", каза пред "24 часа" адвокатът на момичето Валентин Димитров. Той засега не е искал пари за защитата си от семейството и каза, че ако Гиздеви нямат възможност да платят гаранцията, ще я плати той самият.
В 10 часа пред сградата на Окръжния съд в Стара Загора се събраха няколко човека с плакати със снимката на момичето, които поискаха то незабавно да бъде освободено. Тук дойдоха и родителите на Мария - Пенка и Денчо Гиздеви и брат й Георги. Семейството беше и първо, което посрещна Мария на излизане от ареста, а присъстващите граждани и журналисти изпратиха автомобила с ръкопляскания.


Коментари (0)