27 Април, 2026

От днес пак приемат в болница само с лична карта

От днес пак приемат в болница само с лична карта

Решението на Върховния административен съд, което отменя пръстовите отпечатъци в здравеопазването, беше обнародвано в Държавен вестник, съобщи Дарик радио.

От този момент нататък болниците не могат да искат регистрация на пациентите посредством пръстови отпечатъци, съобщиха от Центъра за защита на правата в здравеопазването.

Пациентите вече ще влизат в лечебни заведения само с лична карта.

Здравната каса от своя страна пък няма право да отказва плащане на болници, ако не регистрират с пръстова идентификация.

Идеята на бившия ресорен министър Петър Москов бе атакувана в съда от Центъра за защита на правата в здравеопазването, Федерация „Български пациентски форум” и Сдружението на частните болници.  

Сподели:

Коментари (0)

Григор Димитров играе на "Чалънджър" за първи път от 14 години

Григор Димитров играе на "Чалънджър" за първи път от 14 години

34-годишният българин ще участва с "уайлд кард" в надпреварата. Той има само две победи в десет мача през сезона на най-високо ниво в Тура на АТП, заради което падна на 137-ото място в световната ранглиста.

„Прогресивна“ подмяна на властта: изборите отвориха вратата за авторитаризъм

„Прогресивна“ подмяна на властта: изборите отвориха вратата за авторитаризъм

Смяната на политическите играчи върви ръка за ръка с опит за институционално и идеологическо пренареждане на системата

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Веднага след това започва и процедурата за сформиране на редовно правителство. "Преди това трябва да се проведат консултациите с парламентарните партии."