15 Януари, 2026

Отец Ангел: Пресилено е да говорим за война на религиите

Отец Ангел: Пресилено е да говорим за война на религиите

Терористи посегнаха на католически свещеник във Франция. Много анализатори определиха това действие като "война на религиите". Това заключение обаче е прекалено прибързано, смята отец Ангел Ангелов, протосингел на Софийската митрополия, който коментира кървавата драма в ефира на Bulgaria ON AIR.

"Да, наистина светът пощуря и това, което се случи във Франция е обезпокоително. Много ми се иска да разберем в крайна сметка защо стана това противодействие и защо Изтокът по такъв начин се обърна към света като знаем преди години, че всичко беше в спокойствие и мир. В крайна сметка кой е този, който постоянно въздейства и настройва хората един срещу друг", попита свещеникът и допълни, че има някаква омраза, която се насажда. 

Според него по никакъв начин обаче не може да се обвиняват тези, които изповядват исляма, защото няма истинска религия, която да проповядва омраза.

"Не знам какво става, но искам онези прекрасни отношения, които са били преди между християните и представителите на исляма да се запазят и да продължат. България го е показала - толкова години сме живели заедно и сега живеем заедно", обясни отец Ангелов.

Той е обезпокоен от това, че някой не желае този мир. Според него за сигурността в църквите трябва да помисли държавата.

Сподели:

Коментари (0)

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Лидерът на СДС смята, че ако не се яви нов политически играч на терена, ГЕРБ-СДС ще бъдат отново първи

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Позиция на Информационно обслужване във връзка с изявления на председателя на ПП „Възраждане“

МЕЧ: Връчването на третия мандат на АПС е президентска грешка

МЕЧ: Връчването на третия мандат на АПС е президентска грешка

"На такива като Доган не трябва да им се дава мандат, дори да имат и първи, и втори резултат, и това е смелост на един президент да не им връчва мандат, така че ние го приемаме като негативен знак от президента."