14 Август, 2026

Отец Саръев: Toва, че Папата е приел бежанци в дома си, е популистки ход

Отец Саръев: Toва, че Папата е приел бежанци в дома си, е популистки ход

Toва, че Папата е приел бежанци в дома си е популистки ход. Той е представително лице и не знам като какъв е взел това решение. Църквата не може да нахрани всички, което е задача на държавата. Това заяви отец Боян Саръев в ефира на Нова телевизия.

Той коментира и казуса с декларацията на Светия синод: „Не е въпросът само да натоварим българското общество с още повече мизерия, не е нужно да се обричат на мизерия и бежанците.” В нея се казва, че трябва държавата да внимава с приемането на бежанци, да се погрижи за тези, които вече са дошли у нас, но да не допуска повече. Според отец Саръев това е нормално християнско отношение, а не повик на сърцето.

Отец Саръев е категоричен, че проблемът с мигрантите трябва да се реши от ЕС, Русия, САЩ.
Църквата не е социална институция, която трябва само да храни и да пои гладните и жадните, напомни той и добави, че това трябва да го направи държавата, защото тя прибира милиардите от данъци на населението.
Ислямът представлява опасност за целия свят, заяви още отец Саръев. Според него случващото се в момента с бежанците е организирано. На въпрос какво ще стане, ако дойдат милиони бежанци в Европа, той отговори: "Тежко й горко".

Сподели:
Започна опелото на убития от младежи Георги Кузев, води го митрополит Николай

Започна опелото на убития от младежи Георги Кузев, води го митрополит Николай

Още една тъжна подробност е, че жестоко пребитият от тийнейджъри мъж ще бъде погребан точно на рождения си ден. Опелото се води от Пловдивския митрополит Николай.

Борислав Чучков: „Евровизия“ 2027 не противопоставя София срещу Бургас, тя е България

Борислав Чучков: „Евровизия“ 2027 не противопоставя София срещу Бургас, тя е България

За създаване на атмосферата на трите телевизионни вечери през май предстоят месеци на подготовка, огромен технически ресурс и хиляди специалисти

Водите на Дунав при Русе спаднаха с още 3 см., заседна плавателен съд

Водите на Дунав при Русе спаднаха с още 3 см., заседна плавателен съд

По информация на дирекция „Речен надзор“ вчера в района на Батин е заседнал самоходен плавателен съд във фарватера

Коментари (0)