29 Март, 2026

Отказаха на Филип Димитров и Едвин Сугарев да поемат спасението на СДС

Отказаха на Филип Димитров и Едвин Сугарев да поемат спасението на СДС

Божидар Лукарски е новият председател на синята партия, която заради конформизъм, демагогия и превръщане на политиката в средство за правене на пари и задкулинсни игри е на път да изчезне. Голяма заслуга за това има последният лидер Емил Кабаиванов, който преди няколко месеца се зарече, че връща СДС при корените й, но явно е има предвид – под земята към смъртта й. 

Новият син спасител Божидар Лукарски бе избран с 392 гласа на 21-вата Национална конференция. Кандидатите за председател на СДС са били общо четирима - Иван Сотиров, Детелина Симеонова и Драго Михалев.

Вчера бивши сини активисти поискаха с Открито писмо до конференцията да повери ръководството на Съюза на демократичните сили  на  обществен съвет от безспорни авторитети, като Филип Димитров, Петър Стоянов, д-р Любомир Канов, Борис Христов, Едвин Сугарев др. , които да отворят партията, да възвърнат доверието и да поставят началото на новия път на Съюза.

 Временният политически съвет в кратки срокове трябва да изпълни  своя дълг и поемe отговорността за подготовката и провеждането на нова Национална Конференция, която да изработи и приеме нов устав , да избере ново ръководство и да върне вярата във възраждането на синята надежда, настояваха още старите седесари. Гласът им обаче отново не бе чут от араптчиците.

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.