Софийски градски съд (СГС) отложи делото за екстрадирането на Николай Кобляков.
Мотивът за решението бе недостатъчна информация за евентуално извършени престъпления от Кобляков в периода 2004-2005 г. Данните трябва да бъдат предоставени от Русия в 30-дневен срок.
Припомняме, че руснакът, който понастоящем живее във Франция, бе задържан на българско летище през август. Той е издирван чрез Интерпол по искане на Москва заради повдигнати обвинения за присвояване на чуждо имущество за над 42 милиона рубли.
Руският дисидентът стартира процедура за получаване на политическо убежище в България. Искането е внесено до президента Росен Плевнелиев. В молбата си той изтъква, че е заплашен от преследване и че е злепоставен от властите в Русия.
Следващото заседание на съда е насрочено за 21 октомври.
Още от България
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки
"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване