14 Януари, 2026

Отнемат имущество на Данчо Пръча за над 1 мил. лева

Отнемат имущество на Данчо Пръча за над 1 мил. лева

Това съобщават от Комисията по установяване на имущество, придобито от престъпна дейност, цитирани от БНР.

Имуществото, което ще бъде отнето полза на държавата, е в размер на над 1 200 000 лева. Сред отнетите активи да Данчо Пръча са магазин, двуетажна сграда във Враца и още 30 поземлени имота в областта.

Още през февруари 2010 г. съдът постанови отнемане на имущество на Тонов в полза на държавата заради доказателства, че семейството му е направило разходи в размер на 3 204 минимални работни заплати повече от декларираните приходите за период от 14 години.

По-късно, през декември 2011 Тонов бе осъден на 10 години в затвора заради изнудване. В началото на този месец той бе задържан от полицията близо до Ботевград при предаване на фалшиви евро-банкноти.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.