17 Юни, 2026

Отпада проблемът с ваксинитe за бебета, съобщи министърът

Отпада проблемът с ваксинитe за бебета, съобщи министърът

Отпада проблемът с ваксините за бебета. Вече е готов договорът за 6-валентните ваксини за бебета, като доставки ще има не само за края на тази година, но и за началото на следващата. Това заяви служебният здравен министър Мирослав Ненков в Министерски съвет. „Надявам се моят наследник да подпише договора и да се приключи веднъж завинаги с тази драма за 6-валентната ваксина” пожела си той.

Той обясни, че ще има аванс и за началото на годината, докато още няма да е готова обществената поръчка за другата година. „Надявам се да има и рамково споразумение, за да може производителите на ваксини да ни вкарат в плановете си, обясни Ненков. Намерението е за две-три години напред ваксините да са гарантирани, , да се спази цикълът на производство на този вид медицински продукт.

Той съобщи още, че новият имунизационен календар е готов, като в него е заложена свободата да се решава колко валентна да е ваксината. Стана ясно още, че първата фирма-производител, с която бе прекратен договор за доставка на 6-валентна ваксина, е оттеглила жалбата си пред Комисията за защита на конкуренцията. Фирмата е оттеглила жалбата си.

Сподели:
Даниел Митов: Как така България блокира санкциите на ЕС заради капелана на Путин?

Даниел Митов: Как така България блокира санкциите на ЕС заради капелана на Путин?

"Каква точно българска полза произтича от това България да се превърне в основния защитник на един от най-видимите публични поддръжници на войната на Путин?"

Асен Тутеков поема функциите на председател на Държавна агенция „Разузнаване“

Асен Тутеков поема функциите на председател на Държавна агенция „Разузнаване“

МС назначи Николай Георгиев Николов за заместник-председател на ДАР

Народното събрание прие на второ четене промени в НПК

Народното събрание прие на второ четене промени в НПК

Отхвърлено беше предложението на "Демократична България" лицата, които са подали съобщение за извършено престъпление, да могат да обжалват постановлението за прекратяване на наказателното производство

Коментари (0)