"Има нещо много порочно в политиката на договорености и зависимости, визирайки коалицията на БСП и ДПС. Никой не е вечен в политиката, така че и тази коалиция рано или късно ще се разруши.". Това сподели Румен Овчаров в ефира на Би Ти Ви.
По негови думи в днешно време политиката в България се прави на базата на популизма, а не на креативните идеи, което от своя страна прави хората бедни и с проблеми.
Бившият министър на икономиката обвини държавата в кризата с ЕРП-тата.
"Аз тази супа вече съм я сърбал. При аналогичната ситуация по времето на Жан Виденов заради задържането на цената на електроенергията се стигна до режим на тока. Отрасълът в момента е пред колапс".
В заключение Румен Овчаров разкритикува Георги Първанов за проекта АБВ.
"Това което прави Георги Първанов е грешна битка в грешна територия и в грешен момент. БСП трябва да попречи на Бойко Борисов да се върне на власт. Това което прави АБВ е да попречи на БСП в тази цел", посочи политикът.
Още от България
Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката
Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално
Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов
Най-безкритичен към решението на бившия и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов да подаде оставка беше народният представител от "Прогресивна България" ген. Румен Миланов
Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци
Депутати от "Възраждане" обявиха, че са подавали пред година сигнали по този казус и обвиниха институциите в града в опит за придвижване на устройствен план, чрез който да бъде узаконен незаконният строеж