23 Март, 2026

П. Москов: Срещу управляващата коалиция наистина се води война

П. Москов: Срещу управляващата коалиция наистина се води война

"Да дадеш в КС възможността здравно-осигурителната каса да избира с кого да сключва договор, така че да е най-добре за пациента не е най-доброто решение", коментира здравният министър факта, че опозицията е оспорва това решение и го е дала в КС.

Той съобщи, че се предвижда въвеждането на клинична пътека за продължително лечение.

"Другото решение, което се атакува в КС е здравната карта, което ще даде време пациента да бъде продължително лекуван, когато им нужда. Това нарушава интересите на скрити собственици на здравни заведения, хората, които сключваха договорите с фармацевтични компании", коментира министърът.

Той съобщи, че другото решение, което се атакува е връщането на средства в Здравната каса на средства, които не са усвоени.

Министър Москов коментира, че личния код на пациента ще предотврати злоупотреби с лекарства, както в случая с лекарствата на стойност 700 хиляди лева, платени от касата, но всъщност изобщо не са били внасяни в страната.

"Социално значимите заболявания ще бъдат определяни в зависимост от остротата и сериозността на заболяването, а не, че разделяме болестите на значими или не", заяви министърът.

"Срещу управляващата коалиция наистина се води война. Резултатите от изборите лишиха от аргументи някои политически сили и започна една много грозна медийна война. Има непрекъснати опити да бъде разбита коалицията, а в настоящия парламент единствената друга възможна комбинация е включването на ДПС. Така че е ясно желанието на някои хора коалицията да се разпадне, но това няма да се случи", категоричен беше Москов.

Сподели:

Коментари (0)

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

"Саботирането на изпълнението на стратегически решения, които са изцяло подчинени на гарантирането на националната сигурност на страната чрез дела в КС показва ясно зависимостите и обвързаностите на служебния кабинет"

МВнР: Българите, намиращи се в Близкия изток, да напуснат докато все още могат

МВнР: Българите, намиращи се в Близкия изток, да напуснат докато все още могат

"Всеки наличен граждански търговски полет е възможност, която не трябва да бъде пропускана"

БОЕЦ представи на Гюров сигнали за опорочаване на процедурата по избор на нов европейски прокурор

БОЕЦ представи на Гюров сигнали за опорочаване на процедурата по избор на нов европейски прокурор

Данните от двата сигнала ще бъдат изпратени за проверка в Министерството на правосъдието и в Министерството на вътрешните работи