Движението пред Цар Освободител вече е спряно, а пред централния вход на НС тази сутрин осъмнаха 10-15 палатки с протестиращи граждани, които снощи са прекарали там. Има и семейства с малки деца.
Днешният ден е обявен за граждански контрол над парламента, а протестиращите обясняват, че следващата им инициатива ще бъде група за граждански натиск, които ще действат върху депутати и членове от кабинета на Орешарски.
Недоволните граждани започват и друга инициатива – събиране на играчки, които ще подаряват на депутатите в знак, че протестът е мирен.
Във Фейсбук пък участниците правят организация при подаден сигнал да започнат да ходят срещу часовниковата стрелка.
Маршрутът тръгва от площад „Народно събрание”, през кръстовището на Софийския университет до паметника Левски.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“