20 Януари, 2026

Паника във Варна: Вложители теглят парите си от клон на КТБ

Паника във Варна: Вложители теглят парите си от клон на КТБ

Скандалът около Делян Пеевски и КТБ очевидно не остави безразлични вложители в банката на властта. 

Днес пред един от клоновете на банката на Цветан Василев във Варна се изви опашка от вложители, пожелали да изтеглят спестяванията си в един от двата офиса на КТБ в града.

Около 30 души чакаха преди обяд пред офиса на ул. „Димитър Икономов” , за да изтеглят спестяванията си, съобщава Дарик.

Те заявиха открито, че са притеснени от медийния шум около банката, опасяват се от неин фалит и са загрижени за парите си.

„Говори се, че банката ще фалира и ние може би ще провокираме тези неща, защото вложителите са притеснени за спестяванията си. Въпреки че влоговете са гарантирани, хората не са спокойни и затова са тук”, заяви жена, чакаща пред офиса.

„При тези брътвежи по медиите какво очаквате от хората. Въобще не ни изненадва, че има опашка. Всеки гледа да си прибере парите – в буркани ли, под възглавницата си ли ще ги слага, но да не са в банката”, гласяха част от другите коментари. 

Сподели:

Коментари (0)

Геновева Петрова: Важно е преди изборите партиите да кажат дали ще работят с Румен Радев

Геновева Петрова: Важно е преди изборите партиите да кажат дали ще работят с Румен Радев

Предстои да видим откъде ще привлече избиратели - сред симпатизантите на „Възраждане“, МЕЧ, „Величие“ или и от тези на ПП-ДБ, и част от негласуващите.

Атанасов за Радев: Конкурентът слезе на политическата сцена

Атанасов за Радев: Конкурентът слезе на политическата сцена

"Най-големият противник на претенцията на Радев за спасител на нацията са собствените му политически действия и позиции."

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

"Поведението на ПП-ДБ подсказва, че проект на Радев е единственият, с който те биха могли да правят каквато и да е коалиция, иначе са отхвърлили всички други."