На срещата между двамата испанският премиер подчертал, че именно правителствата на ЕНП са тези, които успяха да изведат много по-успешно своите страни от икономическата криза. Според Мариано Рахой чудесен пример за това е Испания, където се наблюдават успешните реформи на Испанската народна партия.
Визита на бившия вътрешен министър е показателна за отношението на Европа към политическите партии и процеси у нас. Цветанов е редови депутат, с три повдигнати обвинения, но въпреки това доверието към бившия вицепремиер и ГЕРБ е по-голямо отколкото към днешния премиер Орешарски. Освен в Китай, до сега премиерът на тройната коалиция не е направил никъде официално посещение. А европейските му колеги го избягват, защото са разбрали, че е премиер на корпоративната мафия, но не и на българските граждани.
Още от България
Борисов: От австрийските служби разбрах за сигнали до българските - не свикват КСНС, за да не извадят реалните заплахи
"И щом Демерджиев казва, че са взети мерки и е засилена охраната – това засяга тяхната лична охрана. Видях кортежа на Радев във Варна – 10 коли, 40 човека"
Току-що научих, че олиото в Сърбия е с четири евроцента по-евтино, отколкото в България. Бесен съм!
"Та лелята на Джокович казала на Сретан, че заплатата на Джокович била незнамсиколко. Смятай! Къде са сърбите, къде сме ние…", пише той
Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“
Причината е наличието на невзривени остатъци след експлозията в един от складовете за боеприпаси