25 Март, 2026

Парамов: Гърция ще остане в ЕС и НАТО, заиграването с Путин е част от драмата

Парамов: Гърция ще остане в ЕС и НАТО, заиграването с Путин е част от драмата

"Няма такава държава - опростиха им 200 млрд. евро дългове!", избухна в студиото на TV7 експертът Кольо Парамов, коментирайки емоционално кризата в Гърция, която сериозно разклати Европа през последните седмици. 

По думите му нашите съседи за разлика от нас имат сериозно лоби и подкрепа в Европейския съюз. 

Следват едни много сериозни преговори, които до края месеца ще се увенчават с успех за Гърция. Този театър дава едно начало на ново отношение към финансовите институции, подчерта Парамов и добави, че гърците ще стартират преговорите с много голям хъс. 

Прогнозите на финансиста са, че Гърция ще получи 30% опрощаване на старите дългове. Тази задача Ципрас е получил от корабособствениците.Що се отнася до заиграването на гръцкия премиер с Путин, Парамов бе категоричен: 

Путин наблюдава от страни това, което се разиграва между Ципрас и международните кредитори. Заиграването между СИРИЗА и Москва обаче е само част от драмата. Гърците няма да излязат от ЕС и НАТО, това го диктува здравия разум и това е логично, макар и обвързано с много нахалство и хъс, посочи Кольо Парамов.

Сподели:

Коментари (0)

ВАС спря окончателно поскъпването на синята и зелената зона в София

ВАС спря окончателно поскъпването на синята и зелената зона в София

ВАС приема, че възраженията на Столичния общински съвет за недопустимост и неправилност на определението на първоинстанционния съд в обжалваната част са неоснователни

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

До 31 март топлофикациите и доставчиците на електроенергия трябва да подадат заявление за нови цени на тока и парното от юли

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Рокадата следва смяната на 23 от общо 28 областни директори, както и на висшите ръководители на националната полиция, ГДБОП, жандармерията и баретите.