17 Юни, 2026

Парламентът избира председател на новата антикорупционна комисия

Парламентът избира председател на новата антикорупционна комисия

Кандидатите за поста са предложеният от ГЕРБ и Обединени патриоти Пламен Георгиев и предложеният от БСП Николай Николов

Парламентът избира председател на новата ключова Комисия за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобито имущество.  

Двама души се борят за стратегическия пост. Те бяха изслушани преди ден в ресорната комисия в Народното събрание.

Това са предложеният от ГЕРБ и Обединени патриоти Пламен Георгиев – шеф на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество, и предложеният от БСП Николай Николов – председател на Комисията за предотвратяване на конфликт на интереси.

Мандатът на новата мега антикорупционна структура ще бъде 6 години, като така законодателят смята, че ще гарантира нейната независимост.

Да бъдат независими, гарантираха и двамата кандидати за поста, като посочиха като аргумент за това досегашната си работа.
Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)