3 Август, 2026

Парламентът отново без кворум, заседанието пред провал

Парламентът отново без кворум, заседанието пред провал

Парламентът отново не събра кворум за началото на заседанието. ГЕРБ не влязоха в залата, а БСП и ДПС не са успели да мобилизират всички да дойдат днес в 9 ч. на работа.

Депутатите от "Атака", без лидера им Волен Сидеров, влязоха и се регистрираха, но в крайна сметка се събраха 114 депутати, а са нужни 121, за да започне заседанието.

На извънредното заседание вчера ГЕРБ не влязоха при първата регистрация, но при втората дадоха два гласа и работата започна.

Не се знае дали ще влязат днес, тъй като първа точка е избора на нов председател на Сметната палата, а ГЕРБ бяха против тази рокада.

Ако и втората регистрация се провали, заседание няма да има.

Сподели:
Николай Ненчев: Това е повече от скандал. Това е национално предателство!

Николай Ненчев: Това е повече от скандал. Това е национално предателство!

"Радев системно отклонява България от европейския ѝ път и я насочва към свят, в който международните правила и правото отстъпват пред силата", пише той

Георги Касчиев: АЕЦ "Козлодуй" може да спре и двата блока

Георги Касчиев: АЕЦ "Козлодуй" може да спре и двата блока

"Атомните централи се строят до големи реки или на брега на морето, защото огромно количество вода е необходима за охлаждане на турбините", обясни той

Смайващо! От МВнР поискали разговор с министъра на външните работи на Иран,  чакали почти месец

Смайващо! От МВнР поискали разговор с министъра на външните работи на Иран, чакали почти месец

Поради разминаване в програмите на двамата министри той се състоя чак на 30 юли. Това поне казаха от Министерството на външните работи (МВнР) за БТА

Коментари (0)