Партийни щабове се готвят да поискат удължаване на изборния ден от Централната избирателна комисия. Има опасения, че не всички желаещи ще могат да упражнят правото си на глас, пише "24 часа". В някои секции вече са се събрали големи опашки. Те могат да продължат и след края на изборния ден.
Според спецовете, няма да има физическо време за гласуване на всички желаещи. Процедурата отнема по около 3 мин. на човек. Гласоподавателят трябва да бъде намерен в 2 списъка - за местните избори и за референдума, да му бъдат дадени 3, 4 или дори 5 бюлетини. Една за референдума, а за местните избори - за кмет на общината, на населеленото място, за общински съветници и за районен кмет.
Всеки трябва да отбележи гласа си във всичките бюлетини, след това да ги пусне в 2 урни и да се подпише в два списъка. Това отнема 3 мин. на подготвените, които се бавят малко в тъмната стаичка. Но дори и всички да гласуват за 90 секунди, както направи министър-председателят Бойко Борисов, пак няма да има време за всички от избирателния списък. В една секция, особено в София и другите големи градове в списъка на 1 секция има 800-1000 души.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние