12 Юни, 2026

Партия „Помак” предизвика лют скандал в студиото на Нова ТВ

Партия „Помак” предизвика лют скандал в студиото на Нова ТВ

Политическа партия „Помак” е патриотично обединение въз основа на което ще обединим всички българи. Правилно е тези хора да се наричат помаци, а не българомохамедани. За мен помак е гордост, декларира в студиото създателя на партията Ефрем Моллов. Той призовава Европа да се обедини в многообразието си. Моллов даде пример, че внучката на Ванчо Михайлов му е братовчедка, и попита Красимир Каракачанов, лидер на ВМРО как тогава ще разделя нацията.

Остър спор предизвика книга по тази тема, която Ефрем Моллов издаде преди няколко години. В нея Кирил и Методи са обявени за предатели, азбуката ни е  персийска, покръстването от Борис е най-голямата грешка за България. От това покръстване тръгва разделението на нацията, излага тезите си Моллов. 

Това е научна фантастика или както авторът казва, това е пророчество. В книгата му има има малко неща, които се опират на исторически факти. В тази книга християните се наричат „хора дяволи”, опонира Красимир Каракачанов.

 Подобна партия по конституцията на държавата не трябва да съществува. Те искат да са отделен етност – българите мюсюлмани в Родопите. За 24 г. кой ли не направи опит за разделяне на нацията. Памак е обидно, тези хора трябва да се наричат българомохамедани, обясни войводата.

Той възропта срещу доклад на Моллов, изпратен до ЕС, в който се твърди, че 100 години срещу помашкото население се извършва геноцид. 

Не знам, как ще се стигне до обединение чрез разделение. Това е поредният опит на една група хора, които искат да изкарат пари от тази идея, но загробват нацията, категоричен е Каракачанов.

Сподели:
МВР с мащабни акции в Бургаско срещу гонки и опасно шофиране

МВР с мащабни акции в Бургаско срещу гонки и опасно шофиране

Акцията на полицията в Бургаско започна още през нощта. 10 места в областта са набелязани като потенциално опасни, където се организират нерегламентирани състезания или дрифтове.

Коли на централен булевард в Русе попаднаха във воден капан

Коли на централен булевард в Русе попаднаха във воден капан

Булевардът е част от международния път към Букурещ. Националният институт по метеорология и хидрология издаде отрано предупреждение от първа степен (жълт код) за потенциално опасно време.

Маргаритов: С контрола на цените беше затворен кръга на морковчето и тоягата

Маргаритов: С контрола на цените беше затворен кръга на морковчето и тоягата

Мерките трябва да бъдат съчетани с цялостен ремонт на веригата за доставки, на начина, по който функционира производството на земеделски продукти и хранителни продукти в България

Коментари (0)