28 Април, 2026

Партията на Кунева готово за властта

Партията на Кунева готово за властта

 

Вълчев припомни, че премиерът в оставка Бойко Борисов е имал възможност да довърши мандата си, а Сергей Станишев предварително е обявил, че няма да заеме премиерския пост.

Вълчев обаче беше категоричен, че "Движение „България на гражданите” няма да влезе в коалиция, но би подкрепило съставянето на правителството. 

Никога не сме казвали, че няма да подкрепим правителство, нито че няма да съставим правителство. Но партията има „тежки идеологически различия” с БСП и „културни различия” с ГЕРБ, чието управление обвини за „опростачването” през последните години, обясни Вълчев.

Според него е неморално партиите да получават тези огромни субсидии. Той отбеляза, че за своя четиригодишен мандат  а ГЕРБ получават близо 19 милиона лева годишно или близо 74 милиона. Като политически отговорна формация те имат  намерение да намалят наполовина размера на държавните субсидии за партиите.

„Субсидии трябва да има, за да не прибегнат партиите до съмнителни източници на финансиране, но не в такива размери по време на криза.”, коментира Вълчев

Той изчисли, че само със спестените пари от субсидиите на ГЕРБ и БСП след подобна мярка могат да се осигурят безплатни учебници за всички ученици до 7-ми клас.

Вълчев изтъкна, че за разлика от БСП партията на Меглена Кунева не обещаваме работни места. Те обаче ще работят за създаването на  условия за разкриване на такива работни места.

Разликата между лявото и дясното мислене е, че БСП ще ги разкрие с държавни пари, а ние ще променим средата, така че предприемачите да искат да наемат нови хора, коментира Даниел Вълчев.

Сподели:

Коментари (0)

Добрев: Приемането на редовен бюджет е най-големият приоритет за ГЕРБ-СДС

Добрев: Приемането на редовен бюджет е най-големият приоритет за ГЕРБ-СДС

"Няма да е лесен бюджетът с оглед на всичко, което се натрупа в последните 5-6 години."

Общинският съвет в София гласува за 1200 нови паркоместа

Общинският съвет в София гласува за 1200 нови паркоместа

Лидерът на ПП-ДБ в съвета Бойко Димитров, общинските съветници Стефан Спасов от "Спаси София" и Вили Лилков от "Синя София", заедно с районните кметове на "Овча купел" и "Триадица" – предложиха разкриване на нови над 700 паркоместа

Петър Чолаков: Партията на Радев има сериозен проблем - медиите

Петър Чолаков: Партията на Радев има сериозен проблем - медиите

Сваляне охраната на Пеевски не може да бъде лакмус за разграждането на модела, а ако Радев влезе прекалено остро влезе срещу модела – ще бъде сравнен с Пиночет, е на мнение политологът