Първан Симеонов: Партньорството между ГЕРБ и Обединени патриоти може да се окаже по-дълготрайно
Партньорството между ГЕРБ и Обединени патриоти може да се окаже по-дълготрайно, ако се измисли схема за поетапно и стъпаловидно увеличение на пенсиите, коментира в сутрешния блок на Радио „Фокус“ „Добро утро, България“ политологът Първан Симеонов. По думите му евентуалното увеличение на пенсиите ще е товар за страната. Според Симеонов изглежда, че това правителство ще залага на политика на доходите.
„В предишния мандат Обединени патриоти подкрепяха това управление, докато в настоящата ситуация ще бъдат част от него. Второ, Патриотите сега са доста незаобиколим фактор, виждате, че няма как да мине без тях. Трето, в настоящия момент се заличават притесненията за единството на Патриотите, защото участието във властта споява и ще спои парламентарната група и вътрешнокоалиционното взаимодействие. Четвърто, трябва да си даваме сметка, че Борисов ще се опитва да разделя и да владее, това е негов вроден политически инстинкт. На пето място трябва да отбележим, че вероятно ще има диференциация между Патриотите“, коментира още Първан Симеонов.
Според него едно от препятствията пред вероятното правителство на ГЕРБ и Обединени патриоти е усещането за социална несправедливост в обществото – сред работещите, от чийто заплати ще дойде увеличението на пенсиите, както и увеличението единствено на минималната пенсия.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние