8 Декември, 2025

Първанов: Г-жа Корнелия Нинова забърка кашата с ген. Решетников

Първанов: Г-жа Корнелия Нинова забърка кашата с ген. Решетников

Аз вече имах възможност да подкрепя г-жа Корнелия Нинова, от което се опарих. Това заяви лидерът на АБВ в ефира на Нова телевизия. 

ГЕРБ намериха най-лесния начин да се измъкнат от това, което се очертаваше, заяви той. Намекна, че иначе щяло да има протести срещу Борисов-2 през януари и февруари, но не знаел кой щял да е организаторът.

Не спомена заместника си Румен Петков, който е майстор на такива стъпки. Той обаче бил замесен в интригата Корнелия Нинова-генерал Леонид Решетников, според думите на Ани Цолова. Бившият президент деликатно отклони огъня от дясната си ръка.

"Този спор е много дребнав, аз даже не знам откъде изскочи тази полемика. Големият проблем дали новоизбаният президент ще си запази независимостта, авторитета, достойнството", обясни той.

"Това очевидно е каша , забъркана от г-жа Нинова.Няма лошо, че са се виждали и са си говорили за възможните кандидати", обясни той. За намесването на АБВ в скандала обвини Светлана Шаренкова, която трупала точки , след като зашитаваше Михаил Миков срещу Корнелия Нинова.

„Кризата в управлението стана ясна още пролетта, така че онова, което се случи на изборите, просто показа в целия блясък кризата на доверието на хората. В този смисъл нямаше нищо по-естествено от това Борисов да си тръгне. Това управление беше повече от вредно, така че то трябваше да си тръгне”, заяви лидерът на АБВ.

По думите му на предстоящия вот изборът ще бъде между ляво и дясно, но е важно кой ще бъде в центъра, за да даде повече разум и повече идеи за управлението.

Сподели:

Коментари (0)

Румен Христов: Може да се иска оставката на премиер, но външни хора не могат да свалят лидер на партия

Румен Христов: Може да се иска оставката на премиер, но външни хора не могат да свалят лидер на партия

Според него задачата на партиите, които участват в парламентарните избори, е да си осигурят застъпници. “Защото, когато има във всяка секция застъпници на отделните формации, много трудно може комисията да се наговори."

Даниел Митов: МВР свърши основната си работа - да опази мирно протестиращите, без насилие

Даниел Митов: МВР свърши основната си работа - да опази мирно протестиращите, без насилие

Той коментира, че би могло да има много по-добра координация между полицията и организаторите на протеста, и ще разчита на тяхното съдействие за това: „Ако искат нещата да протекат мирно и спокойно – да си сътрудничим, без значение какво мислят за мен или за правителството – да мислят за хората на протеста.“  

Евакуираха с хеликоптер трима души от заседналия танкер от сенчестия флот на Русия

Евакуираха с хеликоптер трима души от заседналия танкер от сенчестия флот на Русия

„Получи се информация, че има трима членове на екипажа, които са в недобро здравословно състояние - по молба на корабособственика да бъдат евакуирани."