11 Юли, 2026

Първанов: ГЕРБ изпуснаха възможността за обединение, ще играят самостоятелно на изборите

Първанов: ГЕРБ изпуснаха възможността за обединение, ще играят самостоятелно на изборите

Борисов и ГЕРБ отдавна изпуснаха възможността за обединение, което означава, че е ще играят самостоятелно. Премиерът е притеснен, сега не трябва преброяване на левите и десните кандидати. Истинските генерал имам много качества, той е генерал на духа. Вероятно и ние ще имаме двойка, която ще обсъдим. Това коментира президентът Георги Първанов в ефира на Нова телевизия.

"Още през 2007 г., когато направих Радев генерал, си представях, че той може да е президент", каза Първанов относно евентуалната кандидатура на ген. Радев за президентските избори. "Истинският генерал има истински качества. Радев е с високо образование, има много специализации, той е генерал на духа. А у нас в политиката има и измислени генерали, но има и много истински", коментира Първанов. 

По негови думи АБВ ще излезе със свои кандидатури при разговорите си с БСП, от които трябва да стане ясно дали двете леви партии ще играят заедно на изборите през есента. "Дни наред Борисов и Цветанов тръбяха, че трябва силна ръка за кандидат, обединител. След това изказване на Борисов, явно жегата му влияе", каза Първанов. Лидерът на АБВ посочи още, „Не съм придирчив към моята кандидатура, но ние не може да почваме до 15 септември. Искаме да има обединителна фигура, първи сценарии – максимално одобрена кандидатура. Ако ГЕРБ загуби, ще се види, че има размествания на доверието, не са задължителни предсрочни избори.

Сподели:
Огнян Минчев: Няма ден без гаф, няма ден без провал - много скъпо ще ни струва шушлякът на власт

Огнян Минчев: Няма ден без гаф, няма ден без провал - много скъпо ще ни струва шушлякът на власт

"Милиарди свръхдефицит, милиарди ненужни заеми на държавата, газ по 9 евро от Турция - при наличен по 3 евро от Гърция..."

Десислава Атанасова за справката на Демерджиев: Екселска таблица с невярно съдържание

Десислава Атанасова за справката на Демерджиев: Екселска таблица с невярно съдържание

"На 3 юли публикувах официални документи за пътуването си с граждански полет на турските авиолинии от летище София до летище Истанбул"

Почина космонавтът Александър Александров

Почина космонавтът Александър Александров

През 1988 г. Александър Александров участва в космическата мисия „Союз ТМ-5“ по програмата „Шипка“

Коментари (0)