Големият поврат за промяна в политиката ще бъдат президентските избори,смята лидерът на АБВ. Успехът минавал не само през обединение, но и през силна кандидатура. Тази позиция изрази лидерът на АБВ Георги Първанов.
По думите му имало избираеми личности в център-лявото пространство, които да спечелят доверието на избирателите. Той обаче не пожела да спомене имена.
На въпроса защо смята ли, че ще има предсрочни избори или ГЕРБ ще удържат властта, политикът посочи, че самите ГЕРБ дават сигнали в тази посока.
Говорят за един хоризонт до есента. ГЕРБ след напускането на АБВ имат проблем с легитимността на подкрепата. Тя е доста променлива. След президентските избори много от партиите, включително и ГЕРБ, ще поискат ново доверие сред избирателите, коментира Георги Първанов.
Още от България
Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата
"Твърденията за склоняване на свидетели и фабрикуване на сигнали не са просто върхът на политическото лицемерие, а са чиста форма на психологическа пародия",
Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви
Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър
Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност
Заместник-началникът на НСО полк. Бойко Василев посочи, че Народното събрание не разполага с експертен капацитет за самостоятелно формиране на преценка и степен на риск