1 Юли, 2026

Първанов: Каквото каже Пеевски, това става

Първанов: Каквото каже  Пеевски, това става

Така президентът Георги Първанов (2002 - 2012 г.) коментира в Хасково днешната липса на кворум и проваленото заседание на парламента.

Когато депутатите успяват да се съберат, те произвеждат повече скандали, отколкото необходимите на хората и обществото закони. Така те компрометират и себе си, и партиите, които са ги издигнали. А парламентаризмът като идея се изхабява. Тази агония не може да продължава, допълни лидерът на АБВ.

Той прогнозира, че предсрочен вот за нов законодателен орган ще излезе отново на дневен ред след провеждането на евроизборите. 

"Каквото поиска Пеевски, това става. Не могат да му откажат", определи още бившият държавен глава номинацията му за евродепутат от 8 региона.

Сподели:
Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

По-рано днес парламентът отхвърли на първо четене предложението за увеличаване на обезщетението от 50 на 100 процента за майките, които се връщат преждевременно на работа

Коментари (0)